Inglise keele õppimise äpp: Exam Madness


Avaldaja:Madli Leikop15. Märts 2016

Exam Madness on Eesti kodukootud inglise keele harjutamise äpp mitmikvaliku testiga. Katsetage ja andke tagasisidet!

Materjali koostas ja intervjuu Kristi Saarega tegi Pelgulinna Gümnaasiumi IT-arendusjuht Birgy Lorenz.

Äpi eesmärgiks on aidata kasutajal harjutada eessõnu, artikleid, õigekirja. Äpp sobib B1 ja B2 oskustaseme eksamiks harjutamiseks. Kuna eksamid on kohe ukse ees, siis on viimane aeg harjutama asuda!

Äpp on olemas ainult Androdile:
https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.okiem.exammadness&hl=en

Tööfunktsioonid:
Erinevate valdkonna testide sooritamine, valikvastustega.
Test annab kohese tagasiside, kas vastus oli õige või vale.
Äpp hoiab meeles, mitu vastust oli õige või vale.
Harjutamise lõpus antakse koondülevaade, millised vastused olid valed ja mis oleks olnud õiged.

Clipboard01.jpg

Äpi looja Kristi Saare arutleb: "Keele õppimise puhul on harjutamisel väga suur väärtus. Samas on töövihikutes harjutuste tegemine selles suhtes kasutu, et kui lahendad ülesande korra läbi, siis teist korda seda lahendada ei saa. Teemade kinnistamiseks on vaja korduvalt erinevaid grammatika konstruktsioone kasutada. Sageli küsisid ka õpilased lisavõimalusi harjutamiseks, aga ma ei olnud kokku puutunud ühegi kõrgema taseme harjutusäpiga - pigem olid kõik algajatele, millest eksamiks ettevalmistujal on Eestis vähe kasu."

Õpilastele tulevad abistavad õppimisrakendused meelde enamasti alles siis, kui vastava teema peale töö tuleb. Aga ka enne eksameid on õpilased andnud tagasisidet, et nad on mõned teemad algusest lõpuni läbi lahendanud, mis nõuab päris suurt aja investeeringut - kõige mahukamas teemas "Eessõnad" on näiteks ligi 1000 unikaalset küsimust. Siis on Kristil eriti hea meel, et inglise keel ja õppimine on noortele meelepärane.

"Õpetaja jaoks annab erinevate rakenduste kasutamine võimaluse õpilasi diferentseerida, pakkudes edasijõudnutele keerukamaid konstruktsioone kasutada ning neil, kes on hädas, võtta lisaharjutamiseks aega. Kuna olen kõik küsimused ise heaks kiitnud, siis oman päris head ülevaadet, millised teemad võiksid korduval harjutamisel selgeks saada."

unnamed.jpg

Äppide loomine on üldiselt keeruline, kuidas sina inglise keele õpetajana sellise asja ette võtsid?

"Esimene samm oli, et tundsin rakendusest puudust. Teine samm oli muidugi IT-ga suurema sõbra leidmine kui mina. Tehniliselt ei ole rakendus ülikeeruline, ent algajal on kindlasti lihtsam näiteks mõni IT-tugeng punti võtta, kellel on mõnda projekti vaja teha. Kui ükskord baas on programmeeritud, siis lisaküsimuste lisamine on juba lihtne.

Programmeerimine eeldas muidugi päris mitme programmeerimiskeele kasutamist. Äpi sisuline pool eeldab aga tegelikult ülisuurt ajakulu - kvaliteetsete küsimuste koostamine ja kontroll võtab rohkem aega, kui esialgu oskaks oodata. Unistus on, et Exam Madness saab kunagi valmis, hetkel seda lähiajal pole veel kindlasti näha, aga mida rohkem on rakendusel kasutajaid, seda rohkem on motivatsiooni uuendusi teha."

Üleskutse! Kuna Kristi soovib äppi edasi arendada, siis oleks suurepärane leida veel paar inglise keele õpetajat, kes oleksid nõus küsimusi koostama. Kõik küsimused on ise kirjutatud, inspiratsiooniks on kasutatud nii maailma uudiseid kui ka vabasse domeeni liikunud kirjandusteoseid, seega on mõttetööd palju. Küsimuste tegemine on võimalik täieliku kaugtegevusena, vaja on ainult arvutit ja internetiühendust ja tahet!

Äpi looja Kristi Saare töötab Pelgulinna Gümnaasiumis inglise keele õpetajana. Kristiga saab ühendust kristisaare(ät)gmail.com

Muudame koos inglise keele õppimise õpilastele lihtsamaks!

Foto: Julia-Maria Linna.

Samal teemal:

 

 

Haridus- ja Noorteamet